Wystawa "Budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w obiektywie"

dsc_0283Zapraszamy do oglądania wystawy "Budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w obiektywie". Wystawa prezentowana jest równolegle w obu Uczelniach realizujących Projekt. Od 13 czerwca do 15 lipca 2011 r. zdjęcia z budowy można oglądać na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, I piętro), oraz w budynku „B” Uniwersytetu Ekonomicznego (Katowice, ul. Bogucicka 3).

Ekspozycja zawiera kolekcje fotografii przedstawiających kolejne etapy budowy wspólnej biblioteki Uniwersytetów – Śląskiego i Ekonomicznego, od czasu wyburzenia pozostałości po lodowisku "Torkat" po stan obecny. Całość uzupełniona jest o wizualizacje gmachu oraz informacje o projekcie CINiBA.

W Uniwersytecie Śląskim prezentację gościły dotychczas Wydziały: Artystyczny oraz Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Nauk o Ziemi oraz Filologiczny w Sosnowcu.

Systematycznie aktualizowane fotoreportaże z miejsca budowy prezentujemy w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14) oraz online - na stronie projektu w „Dzienniku Budowy”.

Zapraszamy!