Akcja sadzenia drzewek przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej

Przygotowanie zbiorów do udostępniania w CINiBA
wizualizacja ciniba[Zdjęcia]
9 maja (poniedziałek) o 12:00 na terenie otaczającym nowy gmach Centrum została przeprowadzona akcja sadzenia drzewek. Wydarzenie z udziałem JM Rektora UŚ prof. zw. dra hab. Wiesława Banysia, JM Rektora UE prof. UE dra hab. Jana Pyki, Dyrektora CINiBA prof. UŚ dra hab. Dariusza Pawelca, a także przedstawicieli władz miasta, regionu i społeczności akademickiej obu uczelni oraz mediów, rozpoczęło się od konferencji prasowej w budynku CINiBA.

Elementy zieleni i uporządkowany teren wokoło budynku, czyli tzw. „mała architektura”, to pewny znak zbliżającego się finału budowy. Generalny wykonawca za kilka tygodni zakończy swoje prace, a biblioteki UŚ i UE już przygotowują się do ostatniego etapu – zaplanowanej na wakacje przeprowadzki do nowego gmachu

Akcja, nawiązując do funkcjonującej w naszej kulturze symboliki drzewa, oznacza nowy etap współpracy środowisk akademickich i instytucji zaangażowanych w tworzenie Centrum. Nieprzypadkowo został wybrany Dzień Europy, jako termin tego wydarzenia.

Podczas konferencji prasowej Dyrektor Centrum zwrócił uwagę również na te prace, które nie dotyczą bezpośrednio samej budowy. Przede wszystkim są to przygotowania zbiorów BUŚ i BG UE do przeprowadzki oraz tworzenie systemu udostępniania zasobów w CINiBA. Wszystkie te zadania realizowane są w ramach Projektu MOK.

Media o wydarzeniu:

Telewizja Katowice (00:19:45)