Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

21
2
15b
12
20
3
1
19
7
21
2
15b
12
20
3
1
19
7
tlo.png
SZUKAJJEDNYM ZDANIEMBIBLIOTEKA HYBRYDOWAUŻYTKOWNICYGALERIAFORUMKONTAKT

Eugenio Leanza odwiedził budowę CINiBA

Relacja fotograficzna z wizyty na budowie.

Wizyta Eugenio Leanza na budowie

6 kwietnia 2011 r. Eugenio Leanza, Dyrektor Departamentu ds. wdrażania programu JESSICA  (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) w Europejskim Banku Inwestycyjnym złożył wizytę na budowie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Przedstawiciel EBI przybył do Katowic z gościnnym wykładem, na zaproszenie Marszałka Województwa Śląskiego oraz JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego. Zwiedzanie i prezentacja wspólnej inwestycji Uniwersytetów - Śląskiego i Ekonomicznego, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, nawiązywały do głównego tematu spotkań z udziałem Gościa, czyli zagadnień związanych z procesami wdrażania inicjatywy JESSICA w Polsce.

Samo przedsięwzięcie CINiBA wzbudziło duże zainteresowanie Dyrektora Leanzy, któremu na budowie towarzyszyli przedstawiciele obu Uczelni oraz Urzędu Marszałkowskiego. Gość pytał przede wszystkim o zasady przyszłego funkcjonowania biblioteki akademickiej w środowisku dwóch uniwersytetów oraz w przestrzeni miasta i regionu. Docenił także nowoczesność technologii, ktore znajdą zastosowanie w Centrum oraz architekturę gmachu. Z zaciekawieniem dopytywał o historię i znaczenie samego terenu budowy CINiBA, który na mapie Katowic i regionu występował zawsze jako miejsce pełniące różne funkcje w służbie społeczeństwu.

 

 

 
 

Śledź z nami kolejne etapy urządzania CINiBA

wolny dostęp do ksiegozbioru

wirtualny spacer po ciniba
film

 podgląd online na CINiBA i  kampus
relacje z przebiegu budowy gmachu CINiBA


Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Projekt CINiBA jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt jest również współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

© 2008-2012 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice, telefon 32 786 50 08, e-mail info@ciniba.edu.pl

Administrator serwisu: Zespół BUŚ ds. Promocji Projektu CINiBA

Powered by Joomla!