Eugenio Leanza odwiedził budowę CINiBA

Relacja fotograficzna z wizyty na budowie.

Wizyta Eugenio Leanza na budowie

6 kwietnia 2011 r. Eugenio Leanza, Dyrektor Departamentu ds. wdrażania programu JESSICA  (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) w Europejskim Banku Inwestycyjnym złożył wizytę na budowie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Przedstawiciel EBI przybył do Katowic z gościnnym wykładem, na zaproszenie Marszałka Województwa Śląskiego oraz JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego. Zwiedzanie i prezentacja wspólnej inwestycji Uniwersytetów - Śląskiego i Ekonomicznego, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, nawiązywały do głównego tematu spotkań z udziałem Gościa, czyli zagadnień związanych z procesami wdrażania inicjatywy JESSICA w Polsce.

Samo przedsięwzięcie CINiBA wzbudziło duże zainteresowanie Dyrektora Leanzy, któremu na budowie towarzyszyli przedstawiciele obu Uczelni oraz Urzędu Marszałkowskiego. Gość pytał przede wszystkim o zasady przyszłego funkcjonowania biblioteki akademickiej w środowisku dwóch uniwersytetów oraz w przestrzeni miasta i regionu. Docenił także nowoczesność technologii, ktore znajdą zastosowanie w Centrum oraz architekturę gmachu. Z zaciekawieniem dopytywał o historię i znaczenie samego terenu budowy CINiBA, który na mapie Katowic i regionu występował zawsze jako miejsce pełniące różne funkcje w służbie społeczeństwu.