Po konferencji prasowej – relacje mediów ze spotkania na budowie Centrum

Relacja fotograficzna z konferencji prasowejmedia na budowie
Do otwarcia CINiBA musimy jeszcze trochę poczekać – uruchomienie książnicy na początku przyszłego roku akademickiego. Tymczasem 2 grudnia 2010 r. zaprosiliśmy dziennikarzy, by podczas konferencji prasowej połączonej ze zwiedzaniem gmachu podejrzeli, na jakim etapie jest budowa i czy wszystko przebiega zgodnie z planem.

W spotkaniu wzięli udział gospodarze inwestycji - JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor UE prof. UE dr hab. Jan Pyka, kierownik projektu CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec dyrektor Biblioteki UŚ, prezydent Katowic Piotr Uszok oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy.

Szef projektu prof. Pawelec, oprowadzając gości po obiekcie wyjaśniał, w jaki sposób rozwiązania architektoniczne oraz przewidziane w CINiBA najnowsze technologie wyjdą naprzeciw potrzebom czytelników w nowoczesnej bibliotece.

Wydarzenie miało charakter zebrania roboczego podczas zwykłego dnia pracy na budowie. Uczestnicy mogli więc z bliska przyjrzeć się trwającym pracom wewnątrz budynku.

Budowa Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

wyborcza

200 procent normy na budowie biblioteki akademickiej.

dziennik zachodni

Superbiblioteka zamiast Torkatu.

radio katowice

radio eska
Eska News. Budowa CINiBA jest już na półmetku...

antyradio
Nowa biblioteka akademicka - już stoi.

rmf maxxx

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

radio piekary

telewizja silesiaCentrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka pokazuje swoje wnętrza.

Zwiedzanie placu budowy CINiBA.

tvp katowiceWieczorne wydanie Aktualności  (2 grudnia 2010, godz. 21:45)