Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

Relacja fotograficzna z uroczystości

28 maja (piątek) 2010 r. miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – wspólnego projektu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 na terenie budowy CINiBA przy ul. Bankowej w Katowicach. Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał Arcybiskup Metropolita Katowicki Damian Zimoń.

W uroczystości wzięli udział: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego prof. AE dr hab. Jan Pyka, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski, dyrektor Biblioteki Głównej AE Barbara Zajączkowska, kierownik projektu CINiBA, dyrektor Biblioteki UŚ prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec oraz przedstawiciele środowisk akademickich, władz wojewódzkich oraz miast – siedzib UŚ i AE. Wśród zaproszonych gości byli również posłowie i senatorowie RP oraz europarlamentarzyści związani z regionem.  W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele generalnego wykonawcy inwestycji – konsorcjum Mostostal Warszawa SA & Acciona Infraestructuras SA, a także autorzy projektu gmachu CINiBA z biura architektonicznego HS99.

Wydarzenie było transmitowane online.  Relacja na żywo była dostępna na stronie projektu.