Festiwal Nauki 2010 z CINiBA

logo festiwalu nauki

Jarmark Wiedzy z CINiBA w ramach 6. Studenckiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Śląskim. 28-29 kwietnia 2010

Relacja fotograficzna

Kolejny raz zaprezentujemy naszej społeczności akademickiej oraz wszystkim odwiedzającym tegoroczny Jarmark Wiedzy najciekawsze elementy budowanego przez UŚ i AE Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Zespół Biblioteki UŚ przygotował w tym roku bardzo nietypowe stoisko z mnóstwem ciekawostek, gadżetów, a przede wszystkim nowoczesnych rozwiązań technologicznych, opracowanych dla nowej biblioteki.

Nasze stoisko będzie naśladować wnętrze CINiBA.  Znajdzie się tam wiele nowatorskich rozwiązań, już niebawem dostępnych w Centrum, m.in. system samowypożyczeń i wolny dostęp do zbiorów.

Mamy nadzieję, że przyjazna atmosfera oraz symulacja nowoczesnego wnętrza CINiBA, z widokiem na wizualizacje i makiety biblioteki i kampusu UŚ, zachęci Uczestników Jarmarku do zatrzymania się przy naszym stoisku.

Na pewno będzie możliwość wypytania bibliotekarzy o powstającą bibliotekę naukową oraz podyskutowania o potrzebach jej użytkowników. Dowiecie się także w jaki sposób CINiBA wychodzi im naprzeciw.

Na stoisku CINiBA będzie można zobaczyć, zapytać i sprawdzić:

• jak samodzielnie, bez pomocy bibliotekarza, w łatwy sposób wypożyczyć i zwrócić książki z wolnego dostępu,
  • jak i gdzie szukać o nich informacji,
  • jak się poruszać w otwartych przestrzeniach z wolnym dostępem do zbiorów,
  • jak działa selfcheck i w jaki sposób się go obsługuje.

Wielkoformatowe wizualizacje oraz specjalnie sprowadzony z Indii czerwony piaskowiec, z którego powstanie elewacja gmachu, zobrazują wygląd CINiBA w środku i na zewnątrz.

Wszystkim odwiedzającym Jarmark proponujemy zabawę – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

28-29 kwietnia od 10.30. Jarmark Wiedzy, ul. Bankowa w Katowicach.

Do zobaczenia!