CINIBA - Tydzień Języka Ojczystego w magazynie reporterów Infostrada Polskiego Radia Katowice

There is no translation available.

logo radia katowice, kilka szarych obręczy a na nich napis "Polskie Radio Katowice"

Od 4 do 8 lutego 2019 r. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej trwa Tydzień Języka Ojczystego. Już po raz trzeci CINiBA współpracuje z Katowickim Oddziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Wydziałem Filologicznym UŚ w Katowicach oraz Stowarzyszeniem "Via Linguae" przy organizacji tego przedsięwzięcia. Wydarzenie jest adresowane przede wszystkim do uczniów szkół średnich, ale także do wszystkich miłośników polszczyzny. Uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach i grach językowych. W tym roku tematyka zajęć koncentruje się na zagadnieniu stylu.

Z organizatorami oraz uczestnikami warsztatów rozmawia Paulina Pikiewicz z Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy do wysłuchania relacji: